Menu


Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]
Informacje


>> PIERWSZA LEWA
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: Wist
Numer katalogowy: ISBN: 978-83-62470-13-6    
Autor: Władysław Izdebski

Cena: 35.00 PLN
    
Fragment książki   Wielkość: 589 KB 

Opis:


Władysław Izdebski
PIERWSZA LEWA

W momencie wyłożenia dziadka często zbyt szybko dokładamy pierwszą kartę, gubiąc bezpowrotnie trop wiodący do wygranej. Blisko połowa kontraktów przegrywana jest już w pierwszej lewie. Temat pierwszej lewy jest więc niezwykle ważny, a tym samym powinieneś się nim dogłębnie zająć.

Rozdanie za rozdaniem będziesz mógł poznać najważniejsze zagrożenia pojawiające się już w pierwszej lewie, zarówno z pozycji rozgrywającego jak i obrońcy. Przekonasz się, że błędy pierwszej lewy często wynikają z braku dostatecznej koncentracji, pełnej analizy licytacji, pierwszego wistu oraz antycypacji przebiegu rozgrywki.

Paleta tych błędów zobrazowana została w tej książce 142 przykładami rozdań, a zapewne ten zbiór nie jest pełny. Jedno jest niemal pewne, że po przestudiowaniu tej książki, wyrobisz w sobie nawyk namysłu nad rozdaniem, gdy na stole pojawi się karta pierwszego wistu oraz karty dziadka. Jest to najlepszy moment, by odczytać informacje płynące z licytacji oraz pierwszego wistu.

Podstawowym zadaniem książki jest zaprezentowanie technik związanych z pierwszą lewą, ale by Twoja uwaga nie była wyłącznie skoncentrowana na tym temacie, w sprawdzianie nabytej wiedzy co jakiś czas pojawi się problem z innego obszaru rozgrywki lub wistu. Miej umysł i oczy szeroko otwarte.

Nie chcąc przekazywać żadnych sugestii, problemy nie są uporządkowane według stopnia trudności. Zrobiłem tak ponieważ, to co uważam za trudne, może być dla Ciebie łatwe i odwrotnie.

Władysław Izdebski

stron - 232

cena 35.00 zł

Opinie czytelników

Szanowny Panie,
W moim życiu przeczytałem tylko kilka książek nt. brydża. Ale tę uważam za najlepszą, którą miałem w ręce.
 Pozdrawiam - Marek Kubale

 

Czytam nową książkę ( PIERWSZA LEWA ) W. Izdebskiego i stwierdzam, że pisze On "o brydżu" lepiej i lepiej! A to i pomysł prosty acz bardzo kształcący (korepetycje z licytacji "ludzkiej" wersji Wspólnego Języka, obszerny i atrakcyjny sprawdzian) i sposób pisania ( "dla drwala z tajgi" ) coraz to klarowniejszy ... Super, tak trzymać! - Pozdrówka; starszy szeregowy amatorskiego brydża - Mieczysław Sokołowski
Zaloguj się aby wystawić komentarz

 


Koszyk
Kosz jest pusty
Logowanie
Email:

Hasło:


Komunikaty
Nowości
Wszystko o wiście
Wszystko o wiścieWspólny Język - pytania i odpowiedzi
Wspólny Język - pytania i odpowiedziPROSTE WNIOSKI
PROSTE WNIOSKIPopularne
Wspóny Język XXI plus
Wspóny Język XXI plusNowoczesna licytacja naturalna
Nowoczesna licytacja naturalnaSZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceum
SZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceumInformacje


Strona głowna |

Wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl
Copyright (C) 2002-2024
Strona została wygenerowana w czasie: 0.006 sek.