Menu


Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]
Informacje


KSIĄŻKI >> Licytacja >> Precision Club
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: Licytacja
Numer katalogowy: ISBN 978-83-87894-67-2    
Autor: Władysław Izdebski

Cena: 25.00 PLN
    
Opis:
System licytacyjny
PRECISION CLUB
Władysław Izdebski
Kliknij aby powiększyć
Od autora
    Młodzi czytelnicy nie mogą tego pamiętać, ale w końcu lat sześćdziesiątych zawrotną karierę zrobił system Precision Club. Twórcą systemu był Amerykanin chińskiego pochodzenia Ching Chung Wei. Po latach zachwytu Precisionem brydżowy świat w znacznej mierze pozostał przy tradycyjnych systemach, ale dziś silny trefl odradza się na nowo, oczywiście w znacznie doskonalszej formie.
    W Polsce silnym treflem (przed partią) gra m.in. nasza czołowa para Krzysztof Martens - Krzysztof Jassem. David Berkowitz & Brent Manley napisali książkę „Pr
ecision Today”, która szybko się rozeszła i właśnie pojawiło się jej drugie wydanie. Marshall Miles opublikował „My System” w którym otwarcie 1♣ jest silne. Wielu brydżystów z najwyższej półki po prostu gra lub grywa silnym treflem.
    System ten, ze względu na swa prostotę konstrukcji, wąski przedział siły otwarć kolorowych, jest łatwy do opanowania i już po krótkim okresie nauki nawet początkujący gracz dobrze radzi sobie w licytacji. A że może to być bolid Formuły 1 przekonała nas para o największych i najliczniejszych sukcesach na świecie: Eric RodwellJeff Meckstroth. Posługując się własną wersją systemu (RM Precision), zdobyła wszelkie możliwe tytuły, i to po wielokroć.


Powrót systemu Precision ⇒kliknij

OPINIE
Przeczytałem PRECISION CLUB W. Izdebskiego i … chyba zacznę grać tym systemem! Bo, gdy pomyślę sobie ile wersji Wspólnego Języka mam mieć opanowane (niemal z każdym Partnerem trzeba mieć oddzielny zestaw ustaleń …; a ktoś [złośliwiec jakiś zapewne] rzeknął, że WuJot’-ów jest tyle – ile … rozdań) to mam dość (może nie życia, ale brydża od poniedziałku do piątku).
I co z tego, że WJ 2010 – K. Jassema cenię bardzo?...  
Ale pojawia się raptem system młodości mojej – PRECISION ! I to w opracowaniu wspaniałym; wspaniałym teoretycznie (system „w wydaniu WI” spójny jest – jak żaden inny!) i dydaktycznie (od otwarć „łatwiejszych do trudniejszych”, od 1BA do trefla; i to najpierw od trefla standardowego [„łatwiejszego”], do późniejszej wersji „pro”; z pokaźnym zestawem przykładów i ćwiczeń licytacyjnych). A całość przejrzyście i starannie „opakowana”; klarownie graficznie przemyślana. Może tylko bardziej uszczegółowiony spis treści by się przydał...
Liczę, że rozwiązania teoretyczne znanego z maestrii licytacyjnej Władysława I. docenią nie tylko przyszli młodzi adepci sportowego brydża; docenią je z pewnością i brydżowi  trenerzy-nauczyciele, i - a jakże - profesjonaliści (tym to już chyba o precyzję licytacyjną PRECISIONa chodzi najbardziej).
Chciałbym pożyć jeszcze z 5 lat. Bo jestem pewien, że za te 5 lat (to tyle – co jedna kadencja polskiego prezydenta…)  PRECISION CLUB stanowił będzie „zdecydowaną” alternatywę dla wszechwładnie i niemiłościwie nam dziś panującej „kałamarnicy” – WuJot’a.
Mieczysław SOKOŁOWSKI, brydżysta-amator z prowincji.
Zaloguj się aby wystawić komentarz

 


Koszyk
Kosz jest pusty
Logowanie
Email:

Hasło:


Komunikaty
- - Uwaga! Od 1 maja 2016 r. księgarnię prowadzi "SZA", Witold ...Więcej
Nowości
W drodze do mistrzostwa
W drodze do mistrzostwaImpasy
ImpasyBezpieczna rozgrywka w praktyce
Bezpieczna rozgrywka w praktycePopularne
Wspóny Język XXI plus
Wspóny Język XXI plusNowoczesna licytacja naturalna
Nowoczesna licytacja naturalnaSZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceum
SZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceumInformacje


Strona głowna |

Wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl
Copyright (C) 2002-2019
Strona została wygenerowana w czasie: 0.019 sek.