Menu


Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]
Informacje


>> Wszystko o wiście
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: Wist
Numer katalogowy: ISBN–978-83-87894-56-6    
Autor: W. Izdebski & R. Krzemień

Cena: 36.00 PLN
    
Fragment książki   Wielkość: 87 KB 

Opis:

Władysław Izdebski, Roman Krzemień                                                           WSZYSTKO O WIŚCIE 

Wydanie w języku angielskim "Deadly Defence"
(nominowana do książki roku 2011)

Nie ulega wątpliwości, że wist jest najtrudniejszym elementem brydża. Każdy przeciętny gracz zna nieźle zasady licytacji, potrafi też z sensem rozgrywać, ale gdy stanie się wistującym, to popełnia błąd za błędem. 
I nie tylko dlatego, że nie potrafi rozumować. Przede wszystkim dlatego, że wist – w stopniu dużo większym niż inne elementy gry – jest grą pary. A gracz często nie ma odpowiednich informacji o karcie partnera bo nie zna aparatu służącego do ich zdobywania.
I tego ma nauczyć Cię ta książka. Składa się ona z dwóch części. Rozdziały nieparzyste – to właśnie przedstawienie nowoczesnego aparatu obrońców. Te rozdziały trzeba przerobić sekwencyjnie, najlepiej razem z partnerem, a przynajmniej konsultować z nim wszystkie ustalenia. Rozdziały parzyste – żebyś nie został przytłoczony nadmiarem wiedzy teoretycznej i miał chwilę oddechu – to zbiór podstawowych schematów zagrań obowiązujących na wiście. Służą one do podniesienia Twojego indywidualnego poziomu, do wyrobienia pewnych nawyków. 
Chodzi o to, żeby pewne zagrania stały się automatyczne, a nie były wymyślane w pocie czoła przy stoliku. Te rozdziały można czytać w dowolnej kolejności, choć oczywiście nic nie szkodzi zachować układ książki.
Końcowy rozdział to 90 problemów do rozwiązania przez Ciebie. Jeśli rozwiążesz co najmniej 70 z nich, możesz odłożyć książkę na półkę, uznając iż nauczyłeś się wystarczająco dużo. Jeśli mniej - odłóż ją na miesiąc, a potem przestudiuj jeszcze raz.

A więc do dzieła.
                                                                                                      str. 330, twarda oprawa, szyta, cena 36 zł,

Z m-ka "The Bridge World"

Deadly Defense covers every important aspect in bridge to make good bridge players into excellent defenders. It deals with opening leads (how to convey maximum information), defensive play when playing second hand, third hand and also when you are first to play a trick, how to use signals more effectively and how to think on defence like an expert. This is the most important book on defense in bridge to be published for nearly half a centruy and will be essential reading for all serious bridge players.
Zaloguj się aby wystawić komentarz

 


Koszyk
Kosz jest pusty
Logowanie
Email:

Hasło:


Komunikaty
Nowości
Brydż i ja
Brydż i jaBRYDŻ U PANI ZULI
BRYDŻ U PANI ZULIPIERWSZA LEWA
PIERWSZA LEWAPopularne
Wspóny Język XXI plus
Wspóny Język XXI plusNowoczesna licytacja naturalna
Nowoczesna licytacja naturalnaSZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceum
SZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceumInformacje


Strona głowna |

Wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl
Copyright (C) 2002-2021
Strona została wygenerowana w czasie: 0.020 sek.