Menu


Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]
Informacje


>> Nowe ścieżki licytacji
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: Licytacja
Numer katalogowy: ISBN – 978-83-87894-74-0    
Autor: W.Izdebski & D.Kardas & W.Krysztofczyk

Cena: 33.00 PLN
    
Fragment książki   Wielkość: 48 KB 

Opis:
Władysław Izdebski & Dariusz Kardas & Włodzimierz Krysztofczyk

NOWE ŚCIEŻKI LICYTACJI

Jak zrodził się pomysł napisania tej książki
Jako dziennikarz brydżowy niejako z urzędu śledzę wszelkie nowinki teoretyczne. Prezentowałem je w postaci niezbyt długich artykułów w cyklu Tendencje współczesnego brydża w czasopiśmie Świat Brydża. Poszerzoną wersję jednego z artykułów zamieściłem na Forum Rady Zawodniczej PZBS. Wywołał on niezwykłe zainteresowanie Internautów.
Wkrótce dostałem list od Darka Kardasa, oto jego fragment:

„Ja miałem to szczęście, że w momencie powstania BBO i możliwości oglądania najlepszych brydżystów w akcji, postanowiłem przyjrzeć się licytacji pary Lauria – Versace. Zupełny przypadek, że postawiłem na nich – ale wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Ich rozwiązania licytacyjne są tak niezwykłe, że czasami nie wierzę, że ktoś był w stanie je powymyślać.”

To właśnie Darek spowodował, iż na Forum zamieściłem kolejny artykuł, który zyskał równie duże zainteresowanie.
Za chwilę dołączył do nas wybitny szkoleniowiec Włodek Krysztofczyk, wnosząc swoją myśl twórczą. W ten sposób powstał nasz team autorski, który postawił przed sobą ambitne zadanie napisania książki prezentującej rozwiązania licytacyjne współczesnego brydża.
Czy nam się to udało, osądźcie sami.
Władysław Izdebski

Książka została także wydana przez The Orion Publishing Gropup (Londyn)


Opinie wybitnych polskich brydżystów - wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Olimpiad.
 

Wielki mistrz polskiej literatury fantastycznej Stanisław Lem zapytany przed laty jaki będzie XXI wiek odpowiedział " Będzie tak samo jak w XX wieku tylko BARDZIEJ" Podobnie można określić ewolucję teorii licytacji. Wszystko jest tak jak w XX wieku - tylko bardziej. Tendencje pojawiające się w nowoczesnej licytacji dwustronnej interesująco opisują autorzy tej ekscytującej książki. Zachęcam do uważnej lektury.
Krzysztof Martens


* * *
Jest to jedna z najlepszych książek brydżowych, jakie czytałem. Po prostu ŚWIETNA!
Jerzy Zaremba


* * *
Interesujący przegląd nowych tendencji licytacyjnych, głównie włoskich i amerykańskich, praktycznie nieznanych w Polsce.
Michał Kwiecień


* * *
 
W  ostatnich latach arena walki brydżowej przenosi się z rozgrywki do licytacji. Jeśli chcesz w tej walce mieć jakieś szanse, musisz znać najnowsze tendencje w licytacji - szczególnie dwustronnej. Ucz się od najlepszych brydżystów świata - ta książka Ci w tym świetnie pomoże.
Krzysztof Jassem


* * *
 
Opinia EH: Czytając tę książkę miałam wreszcie uczucie, że jestem obywatelką świata licytacyjnego. Zakończona została era kontr wyłącznie karnych, licytacji w kolor przeciwnika jako antidotum na wszystko i wywiadu  bezatutowego jako czołowego narzędzia.To prawdziwy koniec ciemnogrodu.

Opinia ML: Po latach zacofania licytacyjnego na naszym polskim podwórku zaświeciło słoneczko.
Ewa Harasimowicz & Marcin Leśniewski


* * *
"Najwyższa pora, aby taka książka się ukazała. Rozjazd, jaki nastąpił na przestrzeni kilkunastu lat pomiędzy poziomem licytacji najlepszych na świecie, a nawet dobrych par, jest ogromny. Dopóki nie było BBO i transmisji z największych imprez, nie było tego widać. A teraz? Czasem jak patrzy się na licytacje par ze ścisłego topu, trudno jest zrozumieć, o co tam chodzi. Dzięki tej książce sposób podejścia i dzisiejsze trendy w kilku obszarach licytacji zostały nam przybliżone. Miejmy nadzieję, że
ciąg dalszy nastąpi..."
Marek Wójcicki


* * *

 
Rewelacyjna książka szczególnie dla tych, którzy podobnie jak ja uważają, że dobra licytacja to 80% sukcesu. O jakości tej książki może świadczyć fakt (możecie mi wierzyć lub nie), że jest to druga poważna książka brydżowa, którą przeczytałem do końca, a zaczynałem około 20-stu.
Piotr Tuszyński* * *
 
Książka z której nauczyć się można wiele. Gorąco polecam.
Adam Żmudziński

* * *
 
W książce autorzy poruszają tematy związane z tendencjami w nowoczesnym brydżu przytaczając wiele rozdań graczy światowej czołówki. Z pewnością  jest warta uwagi ze względu na nieznane w Polsce aspekty licytacji. Ja przeczytałem ją z prawdziwą przyjemnością.
Jacek Pszczoła


Opinie czytelników

Sz. Panie Władysławie,
Jestem w trakcie czytania książki i dech mi zaparło. Wprawdzie namiętnie czytam Pana artykuły, ale do tej pory traktowałem je raczej jako poszerzanie wiedzy o licytacji w ogóle. Teraz, gdy czytam tę książkę, wszystko zaczyna układać mi się w głowie w pewną spójną całość. To nie jest wyrwany z kontekstu opis nowinek licytacyjnych, po tytułem jak gra światowa czołówka (np. Włosi), to nowe spojrzenie na problemy licytacyjne w ogóle, ułożone w książce z zadziwiającą precyzją i logiką w spójną narrację odkrywającą przede mną nowy zadziwiający świat możliwości licytacyjnych. Powtórnie przeciera Pan nowe szlaki, prezentuje nowe idee i nowe trendy. Podobnie zrobił Pan przed laty przybliżając idee licytacji naturalnej i przełamując monopol tzw. Wspólnego Języka. Jeszcze raz gratuluję Panu i Pana przyjaciołom tej pracy - jest rewelacyjna, ze świetnie dobranymi przykładami - po prostu po raz kolejny mistrzostwo świata.
Ireneusz Jędrzejewski (Warszawa)

* * *

Książka "Nowe ścieżki licytacji" jest kapitalna! Gratulacje!

Grzegorz Darkiewicz - Moniuszko
                                                                                         * * *

Książka "Nowe ścieżki licytacji" super - mam nadzieję, że częścią z zaprezentowanych rozwiązań (nie wszystko tak do końca rozumiem) będziemy z partnerem grali ...

Z pozdrowieniami - Jacek Piątkiewicz


Gratulacje za "Nowe ścieżki licytacji". Super książka !
Janusz Lekki

             
Zaloguj się aby wystawić komentarz

 


Koszyk
Kosz jest pusty
Logowanie
Email:

Hasło:


Komunikaty
Nowości
Wszystko o wiście
Wszystko o wiścieWspólny Język - pytania i odpowiedzi
Wspólny Język - pytania i odpowiedziPROSTE WNIOSKI
PROSTE WNIOSKIPopularne
Wspóny Język XXI plus
Wspóny Język XXI plusNowoczesna licytacja naturalna
Nowoczesna licytacja naturalnaSZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceum
SZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceumInformacje


Strona głowna |

Wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl
Copyright (C) 2002-2024
Strona została wygenerowana w czasie: 0.006 sek.