Fragment książki Wielkość: 117 KB
Opis:
WŁADYSŁAW IZDEBSKI
NOWOCZESNA LICYTACJA NATURALNA
Wydanie trzecie
W latach 60-tych niektórzy teoretycy zapowiadali koniec systemów naturalnych. Przewidywania te w żadnym razie się nie sprawdziły. Dziś, pół wieku później, ponownie dominuje naturalny styl licytacji. Zdecydowana większość czołowych par świata stosuje w pełni naturalną bazę otwarć.Zawsze otwarcie 1 w kolor niesie informację o długości koloru otwarcia. Tak więc, istnieje niemal powszechne przekonanie, że w dobie brydża totalnego otwarcie naturalne daje dobry start, na okoliczność licytacji dwustronnej.
- System naturalny ma naturalną, tj. zdroworozsądkową logikę. Doskonale uczy oceny karty (bilansowania), a umiejętność ta stanowi podstawę sukcesów w brydżu.
- Większość sekwencji systemu naturalnego jest uniwersalna, a więc obowiązuje we wszystkich innych systemach.
- System naturalny jest bardziej odporny na interwencję przeciwników, łatwiej posługiwać sie nim w licytacji dwustronnej.
- W dzisiejszym świecie w brydża możemy grać także przez Internet, a w nim niepodzielnie króluje naturalny styl licytacji - standardem jest SAYC. Ten system zyskuje niezwykłą popularność także w Polsce.
- Jeśli zdecydujesz się kiedyś na licytację systemem sztucznym, to będziesz już do tego właściwie przygotowany, gdyż umiejętność posługiwania się mechanizmami licytacji naturalnej JEST KONIECZNA także w systemach sztucznych.
Cena 40,00 zł, stron 358.
OPINIE CZYTELNIKÓW wydania pierwszego
Jestem zachwycony tą książką. Wreszcie, w 65 roku życia, zrozumiałem o co chodzi w licytacji. Krok po kroku, strona po stronie otwierały się w mojej głowie kolejne brydżowe furtki ukazując nienaganną logikę licytacji naturalnej. Nic nie trzeba pamiętać, wszystko da się zrozumieć. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie, czytałem książkę z zapartym tchem.
Stanisław Chlebuś (Rzeszów)
Kolega pożyczył mi książkę „Nowoczesna licytacja naturalna”, nie mogłem się od niej oderwać przez całą noc. Wspaniała! Chcę ją mieć na własność. Proszę mi ją przesłać za zaliczeniem pocztowym.
Z poważaniem – Jarosław Jurczenko (Szczytno...)
Zaloguj się aby wystawić komentarz |