Menu


Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]
Informacje


>> Precision Club
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: Licytacja
Numer katalogowy: ISBN 978-83-87894-67-2    
Autor: Władysław Izdebski

Cena: 25.00 PLN
    Brak towaru
Opis:
System licytacyjny
PRECISION CLUB
Władysław Izdebski
Kliknij aby powiększyć
Od autora
    Młodzi czytelnicy nie mogą tego pamiętać, ale w końcu lat sześćdziesiątych zawrotną karierę zrobił system Precision Club. Twórcą systemu był Amerykanin chińskiego pochodzenia Ching Chung Wei. Po latach zachwytu Precisionem brydżowy świat w znacznej mierze pozostał przy tradycyjnych systemach, ale dziś silny trefl odradza się na nowo, oczywiście w znacznie doskonalszej formie.
    W Polsce silnym treflem (przed partią) gra m.in. nasza czołowa para Krzysztof Martens - Krzysztof Jassem. David Berkowitz & Brent Manley napisali książkę „Pr
ecision Today”, która szybko się rozeszła i właśnie pojawiło się jej drugie wydanie. Marshall Miles opublikował „My System” w którym otwarcie 1♣ jest silne. Wielu brydżystów z najwyższej półki po prostu gra lub grywa silnym treflem.
    System ten, ze względu na swa prostotę konstrukcji, wąski przedział siły otwarć kolorowych, jest łatwy do opanowania i już po krótkim okresie nauki nawet początkujący gracz dobrze radzi sobie w licytacji. A że może to być bolid Formuły 1 przekonała nas para o największych i najliczniejszych sukcesach na świecie: Eric RodwellJeff Meckstroth. Posługując się własną wersją systemu (RM Precision), zdobyła wszelkie możliwe tytuły, i to po wielokroć.


Powrót systemu Precision ⇒kliknij

OPINIE
Przeczytałem PRECISION CLUB W. Izdebskiego i … chyba zacznę grać tym systemem! Bo, gdy pomyślę sobie ile wersji Wspólnego Języka mam mieć opanowane (niemal z każdym Partnerem trzeba mieć oddzielny zestaw ustaleń …; a ktoś [złośliwiec jakiś zapewne] rzeknął, że WuJot’-ów jest tyle – ile … rozdań) to mam dość (może nie życia, ale brydża od poniedziałku do piątku).
I co z tego, że WJ 2010 – K. Jassema cenię bardzo?...  
Ale pojawia się raptem system młodości mojej – PRECISION ! I to w opracowaniu wspaniałym; wspaniałym teoretycznie (system „w wydaniu WI” spójny jest – jak żaden inny!) i dydaktycznie (od otwarć „łatwiejszych do trudniejszych”, od 1BA do trefla; i to najpierw od trefla standardowego [„łatwiejszego”], do późniejszej wersji „pro”; z pokaźnym zestawem przykładów i ćwiczeń licytacyjnych). A całość przejrzyście i starannie „opakowana”; klarownie graficznie przemyślana. Może tylko bardziej uszczegółowiony spis treści by się przydał...
Liczę, że rozwiązania teoretyczne znanego z maestrii licytacyjnej Władysława I. docenią nie tylko przyszli młodzi adepci sportowego brydża; docenią je z pewnością i brydżowi  trenerzy-nauczyciele, i - a jakże - profesjonaliści (tym to już chyba o precyzję licytacyjną PRECISIONa chodzi najbardziej).
Chciałbym pożyć jeszcze z 5 lat. Bo jestem pewien, że za te 5 lat (to tyle – co jedna kadencja polskiego prezydenta…)  PRECISION CLUB stanowił będzie „zdecydowaną” alternatywę dla wszechwładnie i niemiłościwie nam dziś panującej „kałamarnicy” – WuJot’a.
Mieczysław SOKOŁOWSKI, brydżysta-amator z prowincji.
Zaloguj się aby wystawić komentarz

 


Koszyk
Kosz jest pusty
Logowanie
Email:

Hasło:


Komunikaty
Nowości
Brydż i ja
Brydż i jaBRYDŻ U PANI ZULI
BRYDŻ U PANI ZULIPIERWSZA LEWA
PIERWSZA LEWAPopularne
Wspóny Język XXI plus
Wspóny Język XXI plusNowoczesna licytacja naturalna
Nowoczesna licytacja naturalnaSZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceum
SZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceumInformacje


Strona głowna |

Wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl
Copyright (C) 2002-2021
Strona została wygenerowana w czasie: 0.019 sek.